Jak dojechać

Dojazd z Warszawy
Jest kilka autokarów z Warszawy lub przez Warszawę, które zatrzymują się na dworcu Warszawa Zachodnia. Autobusy te wczesnym rankiem docierają do Iwano-Frankiwska. Rezerwacji na autobus Warszawa – Dolina można dokonać telefonicznie, dzwoniąc na numer 692 554 766, 880 972 067, 608 782 646
 
Dojazd z Przemyśla
Do granicy i z powrotem: bus lub taksówka (tel. 784 656 329).
Dojazd z granicy: Najwygodniej przejść granicę piechotą, wsiąść w busik do Lwowa i kupić bilet autobusowy do Iwano-Frankiwska.

Obecnie międzynarodowe i międzywojewódzkie autobusy do Iwano-Frankiwska dojeżdżają do dworca autobusowego Pasiczne, skąd trzeba dojechać autobusem miejskim lub taksówką na dworzec autobusowy przy dworcu kolejowym. Autobusy do Werchowyny jeżdżą od 05.40 do 21.00, średnio co godzinę. Jazda do Werchowyny zajmuje około 3,5 godziny.

W Werchowynie na dworcu autobusowym jest rozkład jazdy. Nie podaję szczegółów tutaj, bo godziny odjazdu często się zmieniają.
Autobusem można dojechać do Dzembroni i Bystreca lub do Szybenego. W tym drugim przypadku trzeba wysiąść przy ujściu doliny Bystreca (Czerdak), potem iść około 45 minut drogą w górę potoku Bystrec aż do mostku przy szkole, skąd zaczyna się opisane niżej podejście do Chatki. Można również wsiąść w Werchowynie do taksówki i dojechać do tego miejsca za 300 – 350 hrywien, jest to opcja droższa, ale najszybsza. Polecamy Taxi Wołodia +380677378747. Taksówki stoją naprzeciw poczty i koło dworca autobusowego w Werchowynie.
 
Najwygodniejsze dojście do Chatki jest ze wsi Bystrec żółtym szlakiem przez mostek naprzeciwko szkoły i w górę koło gospodarstwa, a potem przez las. Kiedy las się skończy, wychodzimy na połoninę i dochodzimy do schroniska. Charakterystycznym punktem, widocznym ze wszystkich stron, jest przekaźnik telefonii komórkowej. Chatka znajduje się 300 metrów od przekaźnika, od strony Bystreca.

Poniżej mapka z dokładnym umiejscowieniem Chatki