Czy Chatka jest czynna?

Cześć, Pojawiają się od czasu do czasu pytania, czy Chatka normalnie pracuje. Niestety Chatka co do zasady nie jest otwarta. Jest wojna, rosyjskie ataki są przypadkowe i nie do przewidzenia, transport jest nieregularny, a w górach, na dojazdowych drogach są posterunki i kontrole. Nie mogę zatem zapraszać turystów i brać odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo. Sam też jestem w Polsce, bo dochodzę do siebie po operacji kolana, a w chatce bywa Jura, który jednak na stałe mieszka w Kijowie. Gdy jest w Chacie, to chętnie przyjmie gości, ale nie może specjalnie w tym celu przyjeżdżać. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak wygląda sytuacja i czy Jura jest w Chatce dzwońcie proszę do Jury na Viber na numer +380672713526. My też zamierzamy latem na trochę pojawić się w Chatce, ale to zobaczycie na Facebooku. Do zobaczenia w lepszych czasach. Kuba

21 września 2020

Troszkę nie wyszedł nam ten sezon. Żeby było ciekawiej, po Czarnohorze chodziła w tym roku rekordowa liczba turystów. Podobnie jak w Polsce, turyści nie mieli wyboru z wyjazdem na wakacje, musieli skorzystać z tych atrakcji, jakie mają w kraju. Mam nadzieję, że przyszły rok okaże sie łaskawszy i spotkamy sie w chatce zaszczepieni i zdrowi.

Piątek, 19 kwietnia.

Wesołych Świąt! Życzymy wszystkim kwitnącej wiosny, beztroskiego odpoczynku i duużo gór! 
Chatka będzie otwarta na majowy weekend, ewentualne pytania prosimy zadawać dzwoniąc na numer telefonu 728175470 lub od 28 kwietnia na numer ukraiński +380973783544

Niedziela, 6 stycznia.

Wesołych Swiat Bożego Narodzenia! Życzymy naszym sąsiadom z Bystreca i Dzembroni, przyjaciołom i znajomym radości i szczęścia!
Dojechaliśmy szczęśliwie do domu. Podróż była emocjonująca z powodu silnych opadów śniegu, ale im bliżej było granicy, tym było cieplej, dzięki czemu droga w Polsce była już czarna.

Piątek, 4 stycznia.

Pakujemy się już, ale na odchodnym Ewunia zrobiła kilka zdjęć Czarnohory. Po lewej masyw Lesyny, na prawo od niej Homuł, a we mgle powinna być Howerla, która ani raz nie raczyła się nam pokazać podczas obecnego pobytu. Temperatura spadła do -10 stopni, ale nie ma wiatru, więc mróz nie jest dotkliwy. Jutro zamykamy chatkę i jedziemy do Polski. Do chatki wracamy 1 maja.

Środa, 2 stycznia.

Turyście jak na komendę rozjeżdżają się po świecie, jeszcze zostały cztery osoby, ale jutro wyjadą i oni. Chatka żyła pełnią życia przez kilka dni, a teraz znów sobie zasłużenie odpocznie. Pogoda całkiem dobra, nie sprawdziły się prognozy ciągłych opadów śniegu, za to chwilami świeciło słońce, a chwilami sypał niewielki śnieg. Temperatura w granicach -2 stopni i średni wiatr.

Wtorek, 1 stycznia.

Wszystkim miłośnikom górskich klimatów, a szczególnie naszej chatki, składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku. Obyśmy się w tym roku częściej spotykali w Czarnohorze.
Pogoda piękna, pierwszy słoneczny dzień od naszego przyjazdu. Widoki jak z bajki, ale na jutro prognozy zapowiadają opady śniegu przez cały dzień o czym świadczy gigantyczny wał chmur nad główną granią.

Niedziela, 30 grudnia.

Nareszcie udało się rozwiązać problem z dostępem do bloga!
Turyści rozpełzli się po górach. Część poszła tylko do sklepu w Dzembroni, część, na połoninę Czufrową, a pozostali na Smotrec. Na Czufrowej śnieg sięgał powyżej pasa. Temperatura powolutku spada.

Czwartek, 20 września.

Pogoda nadal niesamowita, temperatura jak w lecie, ale czas jest nieubłagany i trzeba wracać do Polski. Następnym razem przyjedziemy na Sylwestra. Oczywiście miejsca jeszcze są, jeśli zbierze się wystarczająco liczna grupa chętnych, zorganizujemy busika, który zawiezie nas z granicy w Medyce bezpośrednio do Bysteca.